Marek Eben převzal nový Citroën C5 Aircross plug-in hybrid

Marek Eben vyměnil svůj Citroën C5 Aircross za novější C5 Aircross plug-in hybrid, první dobíjecí hybridní vůz značky. Bude tak řídit v pořadí již 12. auto této francouzské automobilky v řadě. Užívat si bude ekologičtější verzi motoru HYBRID 225 ë-EAT8, která kombinuje přednosti 100% elektrického pohonu výhodného zejména při každodenních cestách po městě, s nezávislostí, které na delších trasách poskytuje spalovací motor.

Prvním vozem značky, který si známý herec, moderátor a v neposlední řadě také hudebník, pořídil, byl před víc jak 20 lety model BX a od té doby je této značce věrný. 

Kromě designu je jedním z důvodů, proč má tyto vozy v oblibě, i potřeba měkkého podvozku a dostatečně velkého zavazadlového prostoru. SUV Citroën C5 Aircross plug-in hybrid je stejně jako modely se spalovacími motory vybaven systémem odpružení Progressive Hydraulic Cushions, který tlumí veškeré nedokonalosti na cestách a navozuje dojem, že vůz se nad nerovnostmi vozovky vznáší. Zároveň zajišťuje vynikající dynamiku a stabilitu vozu. Nové SUV C5 Aircross plug-in hybrid je vybaveno víceprvkovou zadní nápravou, díky níž je možné dosáhnout bezkonkurenčního jízdního komfortu.

„Když onemocněla moje žena, hledali jsme vůz, který by nebyl tvrdý a kam by se nám pohodlně vešel invalidní vozík. Zkusili jsme všechny možné značky, pak jsme sedli do Citroenu a nebylo co řešit. Nyní mám v garáži nainstalovaný wallbox a dobrý pocit z toho, že po Karlových Varech jezdím s nulovými emisemi“, uvedl známý moderátor.

Zdroj a foto: Citroën

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.