Mazda představuje speciální verzi Nagisa 2024 pro vozy Mazda3 a CX-30

Automobilka vychází z úspěšné série Homura z roku 2022 a z vylepšení, kterých se dočkala modelová řada 2024. Speciální verzi Nagisa tak charakterizují především sportovní prvky v aktuálním stylu „moderního retra“.

Karoserie na první pohled zaujme metalickým barevným provedením Zircon Sand s černými, moderně působícími prvky. Interiéru dominují koženkové potahy sedadel v terakotové barvě se střední částí z černého semiše Leganu®, což celému vnitřnímu prostoru dodává elegantní a čistý vzhled.

Barvu Zircon Sand v metalickém provedení vybrali výrobci kvůli jejím jedinečným vlastnostem. Na první pohled působí jako stabilní pastelová barva, díky níž vůz na silnici působí jako klasický „sporťák“. Po bližším prozkoumání ovšem vyniknou metalické prvky, které zvýrazňují sofistikovaný dojem z celého auta.

Kombinace jasů a stínů typická pro metalické provedení dává vyniknout struktuře karosérie. Jedinečně působí i „minerální“ tvrdost barvy, o níž ostatně svědčí již její název. Mezi zmíněné černé prvky pak patří nejen kola a zpětná zrcátka, ale také typický spoiler, v řadě CX-30 vůbec poprvé. Exteriér tak působí elegantně a jednoduše, v rafinovaném sportovním stylu.

Dominantní barvou v interiéru je díky potahům sedadel z umělé kůže terakota, která celý vnitřní prostor ladí do retro stylu. Působí to výborně v kombinaci s černou imitací semiše ve středních částech sedaček a na palubní desce, případně s dekorativními doplňky v šedé kovové barvě (obruby oken, dveřní kliky apod.). Výsledkem je moderní retro ve sportovním duchu. Interiér doplňují propracované detaily, například černé kordovanové prvky ve střední části sedadel a terakotové prošívání na přístrojové desce. Mezi další zajímavé prvky Mazdy3 patří exkluzivně působící semiš Leganu® na dveřních panelech.

K přednostem vozů Mazda3 i CX-30 pro rok 2024 patří vyspělé bezpečnostní prvky, výtvarně propracovaný interiér a inovativní pohonná technologie. Do výbavy obou modelů patří i aktualizovaný infotainmentový systém, vylepšený systém detekce chodců a vylepšená konektivita. V obou případech jsou k dispozici verze s motorem e-Skyactiv G a přelomová pohonná jednotka e-Skyactiv X.

Speciální verze Nagisa bude k dispozici pro hatchback Mazda3 a CX-30.

Zdroj a foto: Mazda

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.