Test Toyota Land Cruiser 2018: Praktický obr (+VIDEO)

Toyota Land Cruiser je opravdu velké auto. Není ale rozhodně jen jednoúčelné. Naopak, využití má celou řadu!

Vzhledem k tomu, jak velké auto Toyota Land Cruiser je a jak dlouhé se mi podařilo vytvořit video, řekl jsem si, že test napíšu kratší. Ať se to trochu vyrovná.

Jaký Land Cruiser obr, jsem si neuvědomoval, dokud jsem ho neviděl na parkovišti vedle ostatních prcků. A jako prcek se tváří i třeba taková RAV4, kterou jsem měl za opravdu velké auto. Land Cruiser mi trochu posunul měřítka.

Když jsem se vyhoupl dovnitř, poznal jsem, jak je to vysoké auto. To slovo vyhoupl je na místě. Říká se, že vysoká auta jsou praktická v tom, že se do nich dobře nasedá. Ale i to má své hranice. Já jsem celkem vysoký, měřím 184 centimetrů a pro nasedání jsem využíval nášlapy, které auto mělo (ty jsou mimochodem v terénu nejzranitelnějším místem). Pokud byl však někdo menšího vzrůstu, musel se už chytit madla. Vystupování bylo ještě vtipnější, zvláště, když člověk zapomněl, v jak vysokém autě sedí. Pak spíše vypadl, než vystoupil.

No ale když už člověk sedí uvnitř, připadá si jako král. Nejen díky výšce, kdy na všechny okolo kouká s nadhledem a vedle autobusu si připadá jako jeden z cestujících. Jen s mnohem větším luxusem. Královskému pocitu přidává i interiér samotný. Třeba takový dřevěný volant. To je věc, kterou jen tak neuvidíte. A mohutnost všeho. Jistě, plasty tlačítek jsou z tvrdého postříbřeného plastu a Range Roveru bych je neodpustil. Tohle je ale Land Cruiser. A to je pracant!

Všechny terénní funkce jsou na samostatném panelu, který má hodně tlačítek. Hodně tlačítek na hodně funkcí. Ale jen ve stručnosti – Land Cruiser je vždy s pohonem všech kol, můžete si jen zvolit, zda pojedete na rychlou čtyřkolku, nebo s redukcí. Jen na pohon dvou kol nepřepnete. Dále systémy pro jízdu v různých druzích terénu, tempomat do terénu, který udržuje stabilní rychlost i když jedete po čerstvě zoraném poli a pak třeba tlačítko, které zařídí, že se auto bude rozjíždět na dvojku.

Zbytek tlačítek už slouží jen ke klasickému ovládání auta. Za zmínku stojí rozhodně klimatizace, která je neuvěřitelné silná. Je to možná dáno i velikostí auta a jeho zaměřením, kdy se počítá s tím, že se podívá i do hodně teplých krajin. Testovaná verze byla dokonce sedmimístná. Potěšilo mě, že do třetí řady se celkem pohodlně nastupuje, i já jsem si tam sedl relativně pohodlně. O cestující na druhém konci auta je dobře postaráno, mají třeba i držáky na pití a výdechy klimatizace. Horší je to však s kufrem, který v plném obsazení sedmi lidmi pojme tak dvě malé kabelky. Věci holt musí na střechu.

Dveře kufru se otevírají netradičně do strany, je možné ale otevřít jen sklo a rychle do kufru něco hodit. Velikost jsem možná čekal větší, když je už auto tak obří. Vezl jsem horské kolo a musel jsem odstrojit jak přední, tak zadní kolo, aby se vešlo. Možná jsem ale jen v mládí hrál málo tetris.

Praktické jsou schránky na povinnou výbavu v pátých dveřích, stejně jako zásuvka na 220V v kufru, do které můžete zapojit třeba lednici, kdyby vám ta jedna nestačila. Ano, v autě už jedna je – v loketní opěrce. Pokud čekáte, že je to jen trapně klimatizovaná přihrádka, tak v tomto případě ne, jedná se o ledničku.

A dostávám se k zaměření auta. Nabízí plno prostoru pro cestující, opravdu ohromné množství odkládacích ploch, komfort a ticho i v dálničních rychlostech. Zároveň ale utáhne tři tuny. Dokážu si tedy úplně jasně představit využití, kdy naložíte rodinu, zapřáhnete karavan a jedete do světa. Nebo naložíte kamaráda, připojíte vlek a jedete na druhý konec Evropy pro nějaké auto. Jistě, chce to pak už rozšířený řidičák, ale ty možnosti tu jsou. A mám pocit, že Land Cruiser se ani nezadýchá.

Motor je totiž naftový čtyřválec o objemu 2,8 litru a výkonu 177 koní. Řeknete si, že to není moc. Ale není výkon jako výkon. V tomto případě možná neoslní zrychlením z 0 na 100, ale máte z něj pocit, že když pojedete proti skále, tak ji buď vyjedete, nebo projedete. Je to prostě tahoun. Zároveň ale umí jet v pohodě nad dálničním limitem a nijak vás neobtěžuje hlukem.

Se spotřebou se při normálním ježdění vejdete úplně bez omezování do 10 litrů na 100 kilometrů. Pokud samozřejmě budete tahat těžký náklad, čísla porostou. Stejně jako při pohybu ve městě. Tam se Land Cruiser úplně nehodí, neznamená to ale, že by ho nezvládal. Je to sice dlouhé a vysoké auto, překvapilo mě, jak je ale relativně úzké a tak se s ním dá téměř normálně manipulovat. Mimo město je mu ale mnohem lépe.

Nemohu zapomenout zhodnotit světla a audio. LED světla jsou silná a hlavně těží z toho, jak jsou vysoko. Takže jak potkávací, tak dálková svítí silně a daleko. Audio plní spíše úlohu podkresu, už jen kvůli projevu motoru. Ten není obtěžující, jen o něm prostě víte a akustickou pohodu koncertního sálu trochu narušuje.

Koupí Toyoty Land Cruiser získáte auto, které projede téměř vše, utáhne téměř vše a odveze hodně lidí. S plným komfortem. A to vše jen za cenu začínající lehce přes milion. To podle mě není vůbec špatná nabídka, upřímně mě překvapilo, o jak levné auto se vlastně jedná, čekal jsem mnohem více. Pokud budete chtít sáhnout po špičkové verzi, připravte si něco přes 1,7 milionu. Racionální volbou je podle mě prostřední výbava za 1,4 milionu, která nabídne téměř vše, co můžete potřebovat.

Close