Toyota a Lexus: přehlídka kompletní modelové řady včetně několika novinek

Akce nazvaná Festival firemní mobility se konala na polygonu v Hradci Králové. Nabídla obchodním partnerům a novinářům pohled na všechny aktuální modely značek a na pořádné množství přestaveb.

Na akci nechybělo snad nic. Že na ní budou ukázaná nová auta, bylo jasné, ale že bude k dispozici i opravdu velké množství různých přestaveb, to už mohlo některé překvapit. Nebo i množství vozů určených k jízdním testům. Pokud se tak klient rozhodoval třeba mezi Lexusem RX a NX, mohl je porovnat přímo proti sobě.

Také nechyběl dakarský speciál Toyota Hilux, sportovní vozy divize Toyota GR, nebo třeba možnost projížďky v terénu a na okruhu.

Z novinek bych vyzdvihl Lexus LBX, který jsem si i krátce vyzkoušel v praxi. Jedná se o nejlevnější Lexus, jeho cena startuje na 770 tisících. A to je za auto této značky opravdu málo. Samozřejmě mě tedy hned napadlo, jak moc je to znát. A ano, je to menší auto, ano, nemá přehnaně moc výkonu, ale je to rozhodně stále Lexus. Už jen kliky, které jsou elektrické, takže se nehýbou, ale otevřou se spolu s dveřmi, jsou nečekaným prvkem. Interiér nijak nestrádá, můžete mít i head-up displej a fantastické audio Mark Levinson. Jasně, ne v základu. Ale můžete. Toto nebude žádný klasický test, ten bude později, takže jen opravdu stručně. I po testovacích jízdách byla spotřeba 5,3 l/100 km, výkon 1,5 litrového tříválcového hybridu je 136 koní, což není přehnaně moc a je to trochu znát. Řízení velice příjemné, až sportovní. Z čeho jsem byl nadšený, to jsou brzdy, které skvěle a plynule zabírají a hlavně nepoznáte přechod od rekuperace k ocelovým kotoučům. Odhlučnění povedené, jen při záběru o sobě motor dá vědět. Monitorování kamerami vám neodpustí sledování něčeho jiného než silnice.

Dalšími novinkami byla nová generace Toyoty Camry a Proace Max. Ne až tak horkou novinkou, ale stále novinkou, byl model C-HR a modernizovaná Proace a Proace City.

Vzhledem k počasí jsem akci hlavně proběhl s foťákem v ruce, přidávám tedy fotografie, ať si ji můžete také projít se mnou.

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.