BMW dodá trochu více barev na naše silnice

Továrna BMW Group v Lipsku zahájila výrobu modelů BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé s laky od BMW Individual. Na výběr je přibližně 160 barev.

 „Automobily barevné jako my“ – to je motto iniciativy, jejímž cílem je zvýšit povědomí o rozmanitosti v týmu výrobního závodu BMW Group v Lipsku. Toto motto však nyní získává další význam, protože automobilový svět v Lipsku přináší množství nových barevných variant.

Počínaje dnešním dnem továrna začíná vyrábět automobily také s laky od BMW Individual. První BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé pro ty, kteří dávají přednost méně obvyklým barvám, září v barvách žlutá Speed Yellow, modrá San Marino Blue, zelená Verde Ermes Green a šedá Nardo Grey.

Černá a bílá stále patří mezi nejoblíbenější barvy automobilů, ale zákazníci stále častěji vyhledávají výraznější a individuálnější laky. Prodejci nyní za příplatek nabízejí 160 barevných variant BMW Individual pro BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupe, které se zákazníkům líbí, a mohou mít i matné provedení. Objednávky lipské továrny na vozy s laky BMW Individual se do konce roku téměř zaplnily, další velkou objednávkou je 180 vozů BMW 118d v barvách stříbrná Hockenheim Silver, červená Ruby Red a fialová Sepia Violet pro BMW Japan.

Dodací lhůta pro speciální povrchové úpravy v preferované barvě Individual je přibližně deset týdnů. Zákazníci si mohou vytvořit i vlastní barvy, které budou speciálně namíchány a použity pouze na jejich voze.

Aby bylo možné aplikovat laky Individual i na menší modelové řady, byl stávající systém nyní modernizován tak, aby zvládl i speciální barvy. Kromě toho byly integrovány nové systémy přívodu barev a nový prostor pro míchání. Lakovna nyní může lakovat pět vozů denně barvami z řady Individual.

Integrace nových speciálních laků znamená pro tým lakovny další servisní a kontrolní práce v porovnání s tím, co je potřeba pro standardní povrchové úpravy. Některé procesy, jako je například schvalování, již nelze provádět automatizovaně a musí se místo toho provádět ručně. I proto byl tým lakovny rozšířen.

U matných povrchových úprav je tento proces obzvláště časově náročný a složitý, protože vady nelze odstranit běžným způsobem, který se používá u lesklých povrchových úprav. Jen příprava vozu před lakováním v případě matných laků trvá o 30 minut déle. V současné době jsou k dispozici dvě matné barevné varianty: černá Frozen Black a oranžová Frozen Orange.

Výroba vozů s laky z nabídky BMW Individual se sice v továrně v Lipsku teprve rozjíždí, nicméně z objednávek již jsou zřejmé u zákazníků nejoblíbenější barevné varianty: žluté, modré, červené a fialové odstíny, které přinášejí spoustu barev nejen do ulic, ale také do lakovny a výrobních linek závodu v Lipsku.

Zdroj a foto: BMW

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.