Co potřebujete pro cestu na autosalon do Mnichova a na kolik vás vyjde

Autosalon v Mnichově IAA Mobility 2021 se blíží, začíná již příští týden. Co je dobré před cestou vědět a na co se připravit?

V první řadě je potřeba vyřešit to, jak se do Mnichova dostat. Nemá totiž cenu kupovat lístky, pokud člověk nesplňuje podmínky pro vstup do Německa a pak na samotný autosalon. Co je tedy potřeba? 

V současné době není potřeba příjezdový formulář, stačí tak tedy potvrzení o očkování, případně prodělání nemoci covid-19. Pokud toto nemáte, samozřejmě můžete využít i test, pak nesmí být starší, než 48 hodin v případě antigenního a 72 hodin v případě PCR. A přesně takové podmínky musíte splnit i pro vstup na autosalon, takže pokud již toto máte vyřešené, je na čase koupit lístky. 

Ty jde jednoduše pořídit on-line, jejich ceny jsou odstupňované podle toho, zda chcete autosalon navštívit přes týden, nebo o víkendu. V dnech od 7. do 9. 9. vás jednodenní vstup vyjde na 20 eur, od 10. do 12. pak na 25 eur. Můžete si pořídit i vstupenku na celý víkend za 45 eur. Studentský vstup vyjde na 10 eur, je ale nutné dokázat nárok na slevu. 

Pokud tedy již máte vstupenku a potřebné dokumenty pro vstup jak do země, tak na autosalon, je na řadě cesta. Parkování je možné přímo na místě, pokud však nepojedete autem, nebo se rozhodnete auto nechat ve městě, tak se na autosalon dostanete pohodlně metrem na trase U2. 

Cesta autem z Prahy je snadná, jelikož se vlastně stále jede po dálnici. Délka trasy je 385 kilometrů a pokud doprava dovolí, v cíli můžete být za 3:45 hodiny. Je tedy potřeba počítat s tím, že cesta je sice jednoduchá, ale celkem dlouhá a tak pokud plánujete jen jednodenní návštěvu, je lepší jet ve více řidičích. Případně někde přespat, v okolí autosalonu však bude ubytování klasicky dražší a obsazenější. V krajním případě lze přespat v autě, pokud si vedle vozu nepostavíte stan, tak by s tím nikdo neměl mít problém. 

Lze využít ale i například autobus, nebo vlak. Takový způsob dopravy má jasné výhody, že se můžete cestou v klidu vyspat a na autosalon dorazit odpočatí. Na druhou stranu ale zase trvá delší dobu, vlakem to zabere skoro sedm hodin, je tak třeba vyrazit s dostatečným předstihem. Autobusem to pak trvá téměř šest hodin. Ceny pak jsou od 500 Kč za autobus po 750 Kč za vlak za jednu cestu. Vzhledem ke vzdálenosti to tak autem tedy může vyjít výrazně levněji, ale to samozřejmě záleží na spotřebě. 

Zdroj foto: IAA

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.