Golden oldies kralují silnicím

George Clooney už sice oslavil šedesátku, ale řekli byste o něm snad, že je starý? Možná zralý, v nejlepších letech, zkušený… Vozy, pro které Auta Super zřídila nový program AS Classics, jsou na tom stejně. Tihle investiční fešáci ještě mají hodně co říct!

Vstupenkou mezi vyvolené v AS Classics není jen slušný vzhled a požehnaný věk. Auto musí mít něco navíc: dobrý původ, charisma, krásu, výkon, kondici. Nesmí mu chybět výjimečnost, díky které omračuje zástupy už od svého zrodu. Jako třeba BMW M1, Porsche 911 nebo starý dobrý Mercedes-Benz SL, což všechno jsou v pravém slova smyslu legendy na čtyřech kolech.

Všechny modely v AS Classics se stihly zapsat do motoristické historie. Ať už jsou to oldtimery, nebo youngtimery. Jako oldtimer (česky méně lichotivě „veterán“) se označuje každé auto starší třiceti let. Rozhoduje přitom rok výroby, tudíž nezáleží tolik na době, kdy ho jeho první majitel registroval. Ale logicky ne každý oldtimer si zaslouží pozornost sběratelů.

Youngtimery jsou, jak už z názvu vyplývá, mladší a v porovnání s opravdovými veterány jim teče mlíko po bradě. Ale díky svému sběratelskému potenciálu mají skvěle našlápnuto propracovat se do společnosti vzácných starších a zkušenějších vozů.

Láska a peníze se nevylučují

Žádný div, jestli se do některého z fešáků z AS Classics natolik zamilujete, že si ho budete chtít odvézt domů, abyste se z jeho přítomnosti mohli těšit, kdykoliv budete chtít.

A tak je to správně, protože nejlepší investice je ta, kde vložené peníze doprovázejí i city. Ostatně kdyby vám šlo o pouhé zhodnocení financí, asi byste si vybrali kryptoměny, akcie, nebo něco podobně nudného. Rozhodnete-li se ale vložit svoje úspory do klenotů vonících benzínem, byla by škoda nepropadnout jim i srdcem. Jinak by ta jízda nestála za to!

A když mluvíme o jízdě, myslíme to doslova. Tyhle veterány jsou všechny v perfektním stavu, připravené vyrazit na cestu. Takže ať už váš vyvolený automobil žil životem divoké šelmy nebo rozvážného elegána, rozhodně není připravený dřepět v garáži. Potřebuje ven, aby mohl ukázat světu, kolik síly a šarmu v něm stále dříme.

Zdroj a foto: Auta Super

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.