Honda CR-V Hybrid už má české ceny

Pokud jste čekali na české ceny nové Hondy CR-V Hybrid, tak jste se právě dočkali! Základní cena hybridní verze není o moc vyšší, než základní cena čistě benzínové verze. Hybrid však nabízí automatickou převodovku e-CVT, o litr nižší spotřebu a třeba i možnost parkování v pražských modrých zónách téměř zdarma.

Hybridní CR-V s účinným 2,0-litrovým benzínovým motorem i-VTEC, výkonným elektrickým motorem a litium-ionovým akumulátorem má maximální výkon 184 koní (135 kW) a točivý moment 315 Nm.  Model CR-V Hybrid nabízí úsporný provoz v reálných podmínkách, aniž by omezoval radost z jízdy. Systém i-MMD za tímto účelem pracuje v jednom ze tří režimů automaticky vybíraných tak, aby optimalizovaly hospodárnost jízdy a výkon podle aktuálních podmínek. Při pohonu motorem vůz pohání zážehový motor o objemu 2,0 litry, například při jízdě stálou vysokou rychlostí. Při hybridním pohonu pracuje zároveň zážehový motor a elektromotor, například při zrychlování. V elektrickém režimu (EV) pak vůz běží 100% na tichý elektrický pohon. Ten bývá obvykle využíván při rozjezdu nebo během jízdy ustálenou nízkou rychlostí. Systém i-MMD je nesmírně praktický. Elektřinu si totiž vytváří sám, nikdy proto nebudete muset své CR-V připojovat do sítě. Vůz se sám dobíjí přímým přenosem výkonu ze zážehového motoru a rekuperací brzdné energie, která u běžných vozů zůstává nevyužita.

Honda CR-V Hybrid 2019

2WD

4WD

COMFORT

769 900CZK

ELEGANCE

849 900CZK

899 900 CZK

LIFESTYLE

929 900 CZK

979 900 CZK

EXECUTIVE

1 069 900CZK

Příchod tohoto unikátního a očekávaného modelu na český trh je naplánovaný na únor 2019. Dealeři Honda v Čechách již začínají přijímat objednávky.

Text a foto: Honda

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.