Městská policie v Trutnově bude jezdit Toyotami Yaris Cross

Vedení městské policie v Trutnově převzalo od společnosti Autostyl Trutnov dva nové vozy Toyota Yaris Cross. Vozy v policejních barvách s majáky na střeše jsou speciálně upravené pro službu v horských zimních podmínkách a disponují pohonem 4×4.

Yaris Cross je postavený na stejné podvozkové platformě GA-B jako nová Toyota Yaris. Hlavním rozdílem proti běžnému Yarisu je vyšší poloha za volantem i větší světlá výška. Podvozková platforma propůjčuje vozu výhody v podobě vysoké tuhosti karoserie, nízkého těžiště a vyváženého podvozku. 

Vozy Toyota jsou díky své spolehlivosti, jízdním vlastnostem i úspornému a ekologickému provozu stále oblíbenější nejen u firem, ale i ve veřejném sektoru. Používají je radnice, záchranné sbory i policie. Těší nás, že nyní pomáhají i městské policii v našem regionu,“ říká Jan Kranát, vedoucí Autostyl Trutnov. Městská policie v Trutnově využívá už dva roky Toyotu RAV4, dva nové modely Yaris Cross tak dále rozšiřují její flotilu.

Pro všechny verze Toyoty Yaris Cross je k dispozici hybridní pohon, vycházející ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 litru (116 k). Vůz jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabízí inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), který v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem všech kol. 

Toyoty si oblíbily sbory městské policie i v jiných městech. Pro Yaris, Corollu, RAV4 nebo Proace City se rozhodli městští strážníci například v Kolíně, Chrudimi, Broumově, Jaroměři, Vyškově, Roudnici nad Labem nebo Třebíči.

Zdroj a foto: Toyota

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.