Niceboy Pilot X: Malá a šikovná autokamera (+VIDEO)

Měl jsem možnost vyzkoušet novou autokameru od značky Niceboy s označením Pilot X. Jak se s ní žije a jak natáčí?

Hned po rozbalení mě překvapila velikost. Kamera je totiž opravdu malá. A pak další věc – magnety. Niceboy totiž využil uchycení tímto způsobem. Na skle to vypadá tak, že máte uchycený opravdu miniaturní držák, do kterého je připojené napájení a k němu se magnety přichytí GPS modul a samotná kamera. 

Takový systém mi přijde super, protože třeba u kamery Niceboy Pilot Q8 se stává, že si člověk při nasazování rozhodí umístění držáku a musí ji pak znovu nastavovat. To se mi u magnetů nestávalo. Je ale potřeba dát pozor na jednu věc – kameru nestačí jen přiložit, je nutné ji vlastně zaháknout… těžko se to popisuje, ale pokud si člověk přečte návod, tak to tam podrobně najde. Já návod klasicky nestudoval, takže jsem kameru přichytil špatně. Nabíjela se, ale nebyla v držáku stabilní. 

Samotný držák je na skle připevněný pomocí lepící pásky. Což je konkrétně pro mě ne úplně ideální řešení, jelikož auta často střídám a tak kameru přendavám. Musím uznat, že po několika přendání lepidlo stále drželo, je mi ale jasné, že by to takto nešlo stále. Pro mě osobně by tedy klasická přísavka byla vhodnější. Pokud ale držák jednou umístíte a pak už ho tam máte stále, nebude vám to vůbec vadit. 

Zapojení napájení mě trochu překvapilo – v balení je adaptér do autozásuvky, který má dva USB porty. To může být praktické pro někoho, kdo v autě USB konektor nemá, takhle jeden získá (v druhém je kamera). Případně, jak jsem to využil já, je možné kameru napojit přímo do USB portu v autě a zásuvka vám tak zůstane volná na cokoliv jiného. To mi přišlo jako dobré řešení! A mimochodem – tento adaptér neruší signál autorádia. To se totiž často u levných kamer stává, že jakmile ji zapnete do napájení, přijdete téměř o rádio. 

Kamera má GPS a tak dokáže zaznamenávat rychlost. Také dokáže v případě nehody uzamknout nahrávaný soubor, aby se nesmazal. To je možné udělat i ručně. Nemá různé chytré funkce, třeba upozornění na radary, jako její dražší příbuzná Pilot Q8. Ve všem ostatním ale funguje stejně. A hlavně dobře natáčí, to je hlavní. 

Video může být buď v rozlišení HD nebo FullHD a 30 snímcích za sekundu. Smyčku, do které natáčí, je možné nastavit po 3, 5 a 10 minutách. A vlastně se o nic nestaráte. Pokud kameru nenecháváte v autě, tak nasednete, nacvaknete do magnetického držáku a jedete do světa. Jak kamera nahrává nejde moc dobře popsat, takže doporučuji video níže, kde jsou ukázky přímo z kamery, bez jakýchkoliv úprav. 

Na kameře se mi líbí malé rozměry, jednoduché uchycení a sundavání s využitím magnetů a možnost napojení do USB portu v autě a tedy ponechání volné zásuvky na jiné věci. Líbí se mi také kvalita videa, hlavně v noci natáčí opravdu překvapivě dobře. Pro mě osobně by byl z dlouhodobého hlediska problém systém uchycení na skle, protože často střídám auta. 

Pokud vás tato kamera zaujala, tak mám pro vás dobrou zprávu! Můžete jednu získat zdarma! Jak na to? To se dozvíte ve videu. Zakoupit ji můžete zde. A navíc můžete využít slevový kód na 25 %, který je “ncb308”.

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.