Nové Polo GTI s dvoulitrem pod kapotou lze objednávat

Už jsme si na to téměř odvykli, ale je to tak, i v dnešní době existuje malé auto s velkým motorem. Volkswagen Polo GTI už má i české ceny.

Nový Volkswagen Polo GTI mohou zákazníci na českém trhu již objednávat. Cena modernizovaného malého vozu pro fanoušky sportovní jízdy byla stanovena na 670 900 Kč a zahrnuje rozsáhlou sériovou výbavu. Nové Polo GTI stanovuje ve své třídě měřítka podmanivými výkony, vyspělou technikou a dokonale vyváženým sportovním charakterem. Decentní design se odlišuje od ostatních verzí modelu Polo typickými prvky modelů GTI. Nejvyšší úroveň bezpečnosti zajišťují inovativní asistenční systémy.  

„Nové Polo GTI vstupuje do boje o zákazníky ve skvělé formě z ‚pole position‘,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Malému sportovnímu vozu jsme dali do vínku výkonný dvoulitrový motor, extrémně rychlou a pohotovou 7stupňovou převodovku DSG, dokonale naladěný podvozek, decentní sportovní styl, rozsáhlou výbavu a atraktivní cenu.“ 

Nový Volkswagen Polo je v rámci právě spuštěného předprodeje k dispozici již od 670 900 Kč. Sériová výbava byla v porovnání s výbavovou linií Life významně rozšířena. Její součástí jsou mimo jiné 17“ kola Milton Keynes z lehké slitiny, automatická klimatizace Climatronic, ambientní osvětlení interiéru včetně osvětlení prostoru pro nohy LED diodami, sportovní sedadla vpředu s typickými potahy GTI, černé čalounění stropu, textilní koberečky vpředu a vzadu, informační a zábavní systém Ready2Discover a App-Connect pro bezdrátovou konektivitu, světlomety IQ.LIGHT LED Matrix propojené osvětlenou horizontální ozdobnou LED lištou, zadní LED svítilny s dynamickými ukazateli směru, asistenční systémy Travel Assist (částečně automatizovaná jízda rychlostí až 210 km/h), Lane Assist (asistent pro jízdu v jízdních pruzích) a adaptivní tempomat ACC, parkovací senzory Park Pilot, volič jízdních režimů, elektronická uzávěrka diferenciálu XDS a červeně lakované třmeny kotoučových brzd.

Ještě náročnější zákazníci si mohou své nové Polo GTI rozmanitě individualizovat. Na výběr mají například 18“ kola Faro z lehké slitiny a podvozek Sport Select s adaptivními tlumiči DCC a dalšími úpravami pro ještě sportovnější jízdu. Nevšední vnější vzhled dodá vozu střešní paket. V tomto případě je střecha spolu s vnějšími zpětnými zrcátky lakována černou barvou a skla bočních oken vzadu a zadního okna mají tmavé tónování s absorpcí světla 65 %. V interiéru umocní příjemnou atmosféru šedé ozdobné obložení Deep Iron Grey (sériově se dodává červené) a audiosystém beats s digitálním 8kanálovým zesilovačem o výkonu 300 W, šesti reproduktory a subwooferem.

Technickým základem nového modelu je modulární platforma MQB koncernu Volkswagen, která zaručuje mimořádně vysokou tuhost karoserie, velmi nízkou hmotnost vozidla a vynikající úroveň pasivní bezpečnosti. Vyspělé systémy z oblasti aktivní bezpečnosti se starají o to, aby řidič a cestující nikdy nezažili příkladnou ochranu při nehodě na vlastní kůži. Informační a zábavní systémy na základě nejnovější generace modulární platformy MIB3.1 jsou on-line propojeny s nejrůznějšími službami a zajišťují nejmodernější konektivitu. Displeje přístrojů (10,25“ Digital Cockpit Pro) a multimediálního systému jsou umístěny v jedné úrovni pro optimální ovládání a snadnou čitelnost. 

Nové Polo GTI z jihoafrického montážního závodu Uitenhage má pod kapotou přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI s přímým vstřikováním benzinu o výkonu 152 kW (207 k) a 7stupňovou dvouspojkovou převodovku DSG. Maximální točivý moment 320 N.m je k dispozici v širokém rozsahu od 1500 do 4500 otáček za minutu. Nové Polo GTI s pohonem předních kol a pohotovostní hmotností 1286 kg zvládne díky tomu sprint z nuly na 100 km/h za pouhých 6,5 sekundy a může jet nejvyšší rychlostí 240 km/h. Speciálně nastavený sportovní podvozek snižuje světlou výšku vozu o 15 milimetrů a nabízí pozoruhodnou kombinaci vysoké úrovně jízdní dynamiky, bezpečných jízdních vlastností a vynikajícího jízdního komfortu.

Zdroj a foto: Volkswagen

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.