Autoshow Praha 2021: Letos menší, i tak je na co koukat

Letňanské výstaviště patří tento víkend dalšímu ročníku Autoshow, která láká na exkluzivní exponáty a bohatý doprovodný program.

Výstavy se letos sešly dvě ve stejný termín. Pro nadšence do aut je to dobrá zpráva, pro vystavovatele už horší. Aut je omezený počet a tak je třeba vybrat, kam je umístí. Na Autoshow si s tím poradili statečně a ačkoliv je letos výstava menší, i tak je zajímavá.

Nenabídne totiž jen klasické statické ukázky vozů, ale i doprovodný program a speciální večerní show, přehlídku závodních aut a autogramiádu s jezdci. V sobotu probíhá Escape6 Meet 2021, tedy 6. ročník srazu upravených aut, pokud vás tedy upravená auta lákají, zde jich bude hodně. Na venkovní ploše lze obdivovat mistrné vedení vozu v driftu. A nejen obdivovat zvenčí, ale můžete využít i Drift Taxi a nechat se svézt. Není to nic pro slabší žaludky. Driftuje se celou dobu výstavy, součástí jsou i závody v driftu.

Sobota odpoledne také patří autogramiádě Radka Kašpárka, tedy michelinského kuchaře. Zároveň bude probíhat i soutěž o dvě vstupenky do jeho restaurace Field v Praze.

Nedělní program se bude soustředit na sportovní a supersportovní automobily. Bude se pořádat i sraz členů Porsche Classic Clubu Česká republika.

A co vás čeká uvnitř? Samozřejmě zajímavá auta a ukrytí se před případným deštěm. Z nejzajímavějších aut si můžete prohlédnout například McLaren Senna, vozy Ferrari, Bentley a velkolepý Rolls-Royce Phantom. V těchto vozech si sice nemůžete posedět, ale už jen pohled na ně stojí za to.

Dále jsou k vidění i nové vozy z dostupnější cenové relace, třeba Kia, Suzuki a Nissan. A pak jedno zajímavé auto, nová Lada Niva. Ta sice není na žádném stánku Lady, ale na konci haly v části věnované LPG. Na stejném místě jsou i policejní auta, konkrétně Škoda Kodiaq a Land Rover Discovery. Je opravdu zajímavé si doslova sáhnout na zastavovací pásy a poslechnout si něco o technice přímo od policistů, kteří jsou na místě. A když budete chtít, tak vám pustí i majáky. Trochu paradoxní je, že hned vedle je stánek s detektory radarů.

V téže části jsou vystavené i karavany. A rozhodně se nemusíte bát jít dovnitř a chvíli tam posedět. Vlastně k tomu láká i pán, který je tam má na starosti. To mě hodně zaujalo, karavany mě vždy lákaly a zde jsem si je mohl prolézt opravdu důkladně.

Uprostřed výstavy stojí i dakarské speciály. I když… vozidlo pojmenované “Kráska”, které jelo slavnou rallye, zde nenajdete. To totiž padlo v Maďarsku, kde se ve 150 km/h díky technické závadě několikrát otočilo přes střechu. O tom vám moc rád poví Tomáš Ouředníček, tedy řidič, který byl v pátek na stánku přítomen a snad bude i další dny. Můžete se tak třeba dozvědět, že na Rallye Dakar nechali patnáct poloos a jak se jede v nehořlavém obleku, když je v autě 75 stupňů.

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.