Nový elektromobil v dospělé velikosti pod 450 tisíc, to je Dacia Spring

Cena nového elektromobilu od značky Dacia byla dlouho očekávaná. Už byla odhalena pro francouzský trh a je opravdu příznivá!

Že se nebude jednat o drahé auto bylo asi každému jasné. Je to sice elektromobil, ale hlavně je to Dacia. A ta drahá auta neprodává. Ceny jsou zatím jen pro francouzský trh, ale jak jsme mohli dříve slyšet, je snaha, aby byly ceny sjednocené i pro další trhy. Pro náš by tak mohly být hodně podobné.

Základní cena ve výbavě Confort je 16 990 € (s ekologickým bonusem 12 403 €), vyšší výbava Confort Plus pak vyjde na 18 490 € (s ekologickým bonusem 13 498 €).

Ve francouzském ceníku najdeme ještě verzi Business, tedy určenou pro firmy a pro sdílení automobilů. Ta vyjde na 16 800 € (s bonusem 12 264 €). Dále bude od roku 2022 k dispozici verze Cargo s maximálním nákladovým prostorem, ta zatím ceny nemá.

A o jaké auto se vlastně jedná? Dacia Spring je elektromobil se vzhledem SUV, který nabídne místo pro 4 dospělé a dojezd 230 kilometrů, ve městě až 305.

Předobjednávky bude možné uskutečnit od 19. dubna a první auta by měla dorazit na podzim, nejspíše hned v září. 19. dubna dojde také k odhalení českých cen, které by ale snad neměly být moc odlišné od těch francouzských.

Foto: Dacia

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.