Odemknutí telefonem v kapse se u BMW stává realitou

V současné době máte u vozů BMW několik možností klíčů pro odemknutí a startování vozu. Nově bude další – pomocí vašeho iPhone díky ultra širokopásmové technologii UWB.

Pryč jsou doby, kdy bylo nutné auto odemykat klíčem v zámku. Na dálkové ovládání centrálního zamykání jsme si také již zvykli. Standardem se stává i bezklíčové odemykání. BMW jde ale ještě dál.

Už nyní můžete nová BMW odemykat a startovat pomocí klasického klíčku (samozřejmě bezklíčově, jen ho máte v kapse), pak pomocí velkého klíčku s displejem, dále také kartou, která využívá NFC. Má tvar klasické platební karty a po jejím přiložení se auto odemkne i nastartuje. To samé platí pro vybrané telefony s Androidem, kde tato funkce pracuje také díky NFC.

Nově přichází BMW Digitální klíč Plus s ultra širokopásmovou technologií UWB, který bude fungovat v telefonech od Apple. Oproti řešení u Androidu je zde výhoda v tom, že telefon s autem komunikuje na větší vzdálenost. V praxi ho tak není potřeba ani vyndat z kapsy.

Tato nová možnost přijde spolu s novinkou, tedy s BMW iX, což je plně elektrické SUV. A časem by se měla stát standardem v rámci celého automobilového průmyslu.

Foto: BMW

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.