První zákazník si převzal elektrický Mustang Mach-E, v garáži má i klasický Mustang

V Pardubicích si první majitel v Čechách převzal nový Mustang Mach-E, konkrétně model s baterií o kapacitě 98,7 kWh, který by měl ujet až 610 kilometrů na jedno nabití.

Ford již zahájil dodávky netrpělivě očekávaného nového modelu Mustang Mach-E zákazníkům v České republice. Historicky první český majitel tohoto inovativního elektrického SUV, pan Jaroslav Šnábl, si svůj nový vůz v černém odstínu Shadow převzal u autorizovaného prodejce AUTO IN v Pardubicích.

Pan Jaroslav se označuje za příznivce elektromobility, několik vozů s tímto typem pohonu již vlastnil. „Mustang Mach-E mě zaujal designem, vynikajícími parametry hnací soustavy, mimo jiné dojezdem na jedno nabití, stejně jako nejmodernějšími technologiemi,“ vysvětlil. Usednutí za volant ozdobený ikonickém emblémem divokého koně pro něj však nebude novinkou. „Vlastním také klasický benzínový Mustang a těším se, že budu moci osobně porovnat minulost této legendární modelové řady s její budoucností,“ dodal.

Libor Beneš, Country Manager značky Ford pro Českou republiku, řekl: „Mám radost, že prvním českým majitelem modelu Mustang Mach-E se stal právě zákazník, u kterého se vztah k elektromobilitě setkává s náklonností k Mustangu jako takovému. Může se tak na vlastní kůži přesvědčit, že zážitkem z jízdy dělá Mustang Mach-E svému rodovému jménu čest.“

Za společnost AUTO IN se slavnostního předání vozu zúčastnil její obchodní ředitel Josef Boháč. „Společnost AUTO IN se elektromobilitě věnuje dlouhodobě, proto jsme velmi rádi, že máme tu čest předat našemu zákazníkovi první Ford Mustang Mach-E v České republice,“ uvedl.

Mustang Mach-E kombinuje kultovní estetické detaily Mustangu s praktickou karoserií pětidveřového SUV a kultivovaností čistě elektrického pohonu. V provedení s pohonem zadních kol a zvětšenou baterií, pro které se rozhodl i první český majitel, nabízí homologovaný dojezd až 610 kilometrů dle metodiky WLTP. K dispozici je také s pohonem všech kol.

Díky permanentnímu online připojení a palubnímu systému SYNC nové generace přináší zcela novou zkušenost s vlastnictvím a provozováním automobilu. Učí se návykům a preferencím řidiče, při plánování tras dokáže zohlednit potřebné zastávky na nabíjení a prostřednictvím bezdrátových aktualizací na dálku se bude v průběhu času dále zdokonalovat.

Zdroj a foto: Ford

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.