Škoda vyhrála velký tendr Ministerstva financí, první vozy předá ještě letos

Velká státní zakázka bude naplňována v následujících dvou letech, Škoda v jejím rámci dodá až 498 vozů Fabia Combi.

Ministerstvo financí dokončilo jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových automobilů, v rámci níž poptávalo vozidla pro 61 subjektů státní správy a samosprávy. Mladoboleslavská automobilka zvítězila s vozem Škoda Fabia Combi, který dodá v počtu až 498 kusů, a to včetně servisních služeb po dobu 5 let nebo 150 000 km.

Velký centrální nákup Ministerstva financí se týká 61 orgánů státu. V následujících dvou letech budou vozy odebírat například Ministerstva obrany, životního prostředí a dopravy včetně jejich podřízených organizací, mezi které například patří například Správa železnic, Ředitelství silnic a dálnic a další subjekty státní správy a samosprávy. „Jsme potěšeni tím, že značka Škoda uspěla v centrálním výběrovém řízení Ministerstva financí, které tímto nákupem zajistí potřebnou obměnu vozového parku pro několik ministerstev a desítky jimi řízených institucí. Naše vozy uspěly v konkurenci ostatních soutěžitelů zásluhou výhodného poměru ceny a užitné hodnoty a také díky příznivým provozním nákladům,“ zhodnotil výsledek státního tendru Martin Jahn, člen představenstva společnosti zodpovědný za prodej a marketing.

„Centrální nákupy jsou krásným příkladem, jak stát může a dokáže šetřit. Za poslední dva roky stát centrálně nakoupil už za 20 miliard korun a zapojilo se více než 250 organizací veřejné správy. A to včetně krajů a obcí, kterým centrální nákup může přinést nejen finanční úsporu, ale také úlevu od papírování a byrokracie,“ uvádí ministryně financí Alena Schillerová a dodává: „Stávající centrální nákup na 500 osobních vozidel Škoda využije v následujících dvou letech na šest desítek úřadů včetně malých obcí, které si přijdou až na 20% úsporu v ceně auta.“

Automobilka v souladu s touto smlouvou poskytne České republice až 498 vozů Fabia Combi ve výbavě Ambition rozšířené o vybrané prvky mimořádných výbav, které budou poháněny motorem 1,0 TSI o výkonu 70 kW v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Jednotliví odběratelé mohou automobily odebírat ve standardní výbavě definované centrálním zadavatelem, případně lze vozidla v souladu se zadávací dokumentací obohatit o volitelnou nadstandardní výbavu. Ke všem vozům jsou vytendrovány také servisní služby po dobu 5 let nebo 150 000 km podle toho, co nastane dříve. První vozy budou odběratelům předány do konce letošního roku.

Automobily Škoda patří stabilně k nejvýhodnějším vozům na českém trhu z pohledu dopadu na firemní cash-flow. Z mnoha nezávislých studií vycházejí s výborným hodnocením poměru mezi pořizovací cenou a užitnou hodnotou. Jejich servisní náklady se v jednotlivých segmentech řadí k těm nejnižším a mezi oceňovanými pozitivy figurují zejména výhodné ceny náhradních dílů a nadprůměrná spolehlivost.

Pro firemní zákazníky hraje důležitou roli také vysoká zůstatková hodnota. Renomovaní experti se shodují na tom, že vozy mladoboleslavské automobilky si ve svých třídách drží cenu lépe než většina konkurentů, což je zásadní ekonomický parametr při kalkulaci obměn vozových parků. I díky tomu slaví modely značky úspěchy ve výběrových řízeních státních institucí i soukromých firem.

Zdroj a foto: Škoda auto a.s.

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.