S nabíjecí kartou Kia nabijete elektromobil na většině nabíječek v Česku

Pro majitele elektromobilů značky Kia přichází příjemná zpráva. Nově bude stačit jedna karta pro využití dobíjecích stanic více provozovatelů.

Společnost nabídne svým zákazníkům jako první automobilka na českém trhu možnost nabíjet své elektrifikované vozy na veřejných nabíjecích stanicích v České republice za české ceny a bez nutnosti disponovat čipy jednotlivých distributorů. Díky nové EV Power Card budou moci majitelé vozů Kia využívat dobíjecí stanice v sítích společností ČEZ, E.ON a Pražské energetiky za ceny, které jednotliví distributoři nabízejí svým registrovaným zákazníkům. Díky tomu budou mít snadný přístup k více než 550 veřejným dobíjecím stanicím, což představuje výraznou většinu placených veřejných dobíjecích stanic v České republice.

„Z našich interních průzkumů mezi zákazníky jednoznačně vyplývá, že pohodlné a snadné dobíjení je pro řadu lidí jedním z argumentů, které hrají při úvahách o přechodu k elektromobilitě zásadní roli. Jednotná nabíjecí karta je po přenosném domácím wallboxu dalším z řady našich produktů a služeb, kterými chceme našim zákazníkům toto pohodlí zajistit,“ vysvětluje Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Start v červnu, půlroční exkluzivita 

Kartu pro automobilku exkluzivně provozuje společnost Axigon. Majitelé elektromobilů a plug-in hybridů této značky budou moci o kartu zažádat od 1. června na stránkách společnosti. Služba je k dispozici pouze majitelům vozů , kteří potřebují dobíjet své vozidlo z externího zdroje, proto bude při registraci potřeba zadat VIN vozu. Jedním z benefitů karty je její přenositelnost na dalšího majitele již registrovaného elektromobilu.

Zároveň se spuštěním služby zavádí automobilka časově omezenou akci na prodej nových elektromobilů a plug-in hybridních modelů. Každý zákazník, který si od 1. června do 30. září zakoupí v autorizované síti nový elektrický nebo plug-in hybridní vůz značky, obdrží při předání vozidla tuto kartu a po aktivaci získá na každý měsíc až 159 kWh elektrické energie zdarma během prvních 12 měsíců provozu svého vozu, což odpovídá dojezdu až 1000 km/měsíc u modelu e-Niro.

Noví majitelé vozů s alternativním pohonem a potřebou externího dobíjení tak získají během prvního roku jejich provozu téměř 2 MWh zdarma.

Platba za nabíjení vozu přitom bude stejně pohodlná jako využívání této služby. Jednou měsíčně zákazník obdrží vyúčtování od společnosti Axigon, které uhradí inkasem nebo převodem. Majitel vozu získá podrobné informace, jako jsou například využité dobíjecí stanice, místa odběru, počet odebraných kilowatthodin, jednotkovou a celkovou cenu. Zároveň tyto podrobnosti budou k dispozici na zabezpečeném zákaznickém účtu. Kromě pohodlí tak tato karta nabízí také snadný přehled o nákladech na provoz elektromobilů a plug-in hybridů.

Automobilka pamatuje i na majitele dříve zakoupených elektrických a plug-in hybridních vozů. Tito zákazníci mohou i nadále užívat výhod programu „Elektřina na 12 tisíc kilometrů zdarma“ ve spolupráci s Pražskou energetikou, který spustila na podzim 2020. Tito majitelé vozů si mohou kartu objednat, ale bez nároku na bonus výše zmíněných 2 MWh na rok zdarma.

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.