Škoda Octavia dostane poprvé výbavu Sportline

Pokud se vám líbí sportovnější vzhled, ale model RS z nějakého důvodu nechcete, nově budete mít možnost pořízení sportovněji střižené výbavy.

Výbava Sportline získá černé prvky exteriéru a sportovní interiér. Navíc širokou škálu motorů od základního s 85 kW po plug-in hybrid se 150 kW. Nechybí ani verze na CNG.


Škoda ještě více rozšiřuje pestrou paletu modelů Octavia a nově nabízí čtvrtou generaci svého nejprodávanějšího modelu v dynamické verzi Sportline. Ta spadá mezi výbavové stupně Style a vrcholnou sportovní verzi RS. Zaujme černými prvky exteriéru, tříramenným multifunkčním sportovním volantem nebo sportovními sedadly s integrovanou hlavovou opěrkou a čalouněním ThermoFlux.

Vůz Škoda Octavia Sportline lze v obou karosářských verzích objednat na přání s adaptivním podvozkem DCC a inovativními asistenčními systémy. Široká nabídka motorizací zahrnuje vznětové a zážehové motory, mild-hybrid a plug-in hybridní verze a také verzi Octavia G-TEC, poháněnou stlačeným zemním plynem (CNG). 

Exteriér nového modelu Octavia je charakteristický černými prvky, známými z verzí Sportline ostatních modelových řad značky Škoda. Specifický přední spoiler, pro vozy Škoda typický rámeček přední masky a nápis na dveřích zavazadlového prostoru jsou provedeny v černé lesklé barvě. Karosářská verze liftback navíc na pátých dveřích nese i černý lesklý spoiler.

Na zadním difuzoru rovněž v černé lesklé barvě je velmi zřetelným prvkem chromovaná lišta. Octavia Sportline je standardně vybavena 17palcovými černými leštěnými koly Pulsar z lehké slitiny. Na přání lze objednat 18palcová kola Vega lakovaná v černé metalíze či exkluzivně pro Sportline dostupná 19palcová černá leštěná kola z lehké slitiny Taurus. Přední blatníky zdobí plaketky Sportline. 

Široká nabídka motorizací s pohonem předních nebo všech kol Škoda Octavia

Sportline je k dispozici s výkonnými zážehovými a vznětovými motory a ve verzi s pohonem na zemní plyn (CNG), dále také v plug-in a mild-hybridních verzích a s pohonem předních nebo všech kol. Výkon se pohybuje v rozmezí od 85 kW (115 PS) do 150 kW (204 PS). Motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 PS) lze na přání objednat se 7stupňovou DSG automatickou převodovkou a mild-hybridním ústrojím, zatímco motor 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 PS) a s automatickou převodovkou DSG je dostupný s pohonem všech kol.

Výkon vozu Octavia iV Sportline s plug-in hybridním pohonem činí 150 kW (204 PS); verze G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) disponuje 96 kW (130 PS). Motory 2,0 TDI nabízejí výkon 85 kW (115 PS) nebo 110 kW (150 PS). Vznětový motor o výkonu 85 kW lze na přání vybavit automatickou převodovkou DSG, stejně jako silnější verzi s výkonem 110 kW, kterou je navíc možné objednat s pohonem všech kol.

Adaptivní podvozek DCC dostupný na přání poskytuje dynamický vzhled a individualizované jízdní vlastnosti. Nabízí 15 stupňů nastavení v rozmezí od komfortního po sportovní a průběžně přizpůsobuje charakteristiku tlumení. Mezi bezpečnostní prvky na přání patří Proaktivní ochrana cestujících včetně senzoru převrácení vozu, inovativní asistenční systémy jako Antikolizní asistent nebo Asistent při odbočování a také nový centrální airbag mezi předními sedadly. 

Interiér se sportovními sedadly a tříramenným sportovním volantem

Interiér modelu Škoda Octavia Sportline vychází z výbavového stupně Style a jeho součástí je látkový potah přístrojové desky a dekorační lišta Piano Black. Sportovní sedadla mají integrované hlavové opěrky a jsou potažena obzvláště prodyšným čalouněním ThermoFlux. Multifunkční sportovní tříramenný volant má plaketku Sportline. Na prahu předních dveří se vyskytuje nápis Octavia. Nová Octavia navíc zaujme i známými Simply Clever prvky jako např. USB-C konektorem ve vnitřním zpětném zrcátku. 

Zdroj a foto: ŠKODA AUTO

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.