Test Peugeot 2008 GT 2020: Víc zábavy, než jsem čekal (+VIDEO)

Peugeot 2008 jako by z oka vypadl modelu 208. Jen je větší. Zatímco 208 nabídne kompaktní velikost, 2008 zase prostor. A toho není nikdy dost! Je to ale tak, že něco získá a něco ztratí, nebo je stejně povedená, jen s centimetry navíc? Na to jsem se zkusil zaměřit.

Pokud vás zajímá test Peugeotu 208, tak ten najdete zde – co se týká třeba interiéru, tak ten nemá u 2008 snad ani cenu znova rozebírat, je stejný. Ale něco ve stručnosti napíšu. 

A rovnou jím začnu – interiér se mi totiž opravdu líbí. Zelené prošívání dodává takový fajn svěží nádech, ale jen v mezích elegance, rozhodně nikde nekřičí, že je to auto jen pro mladé a odvážné. To vůbec, interiér ale není jen nudně černý. Uspořádání palubní desky mi naprosto vyhovuje, malý volant nízko a budíky nad ním – zkoušel jsem i různá nastavení výšky sedačky, abych simuloval různé výšky řidičů a nikdy se mi nestalo, že bych na údaje neviděl. 

Ovládání klimatizace přes displej není problém pro ty z vás, kteří si jednou nastaví teplotu a pak ji po celý rok nemění. Pokud se ale vaše požadavky na teplotní pohodu neustále mění, možná budete nespokojeni. Stejně jako v případě 208 tu narazíte na hodně lesklého černého plastu, který vypadá skvěle, ale jen v salonu. V praxi je buď zaprášený, upatlaný nebo poškrábaný. Ergonomicky není nejlépe řešené tlačítko pro přepínání jízdních režimů, to se totiž snadno schová pod loketní opěrku a je pak hůře přístupné. Na ovládání vyhřívání sedačky řidiče zase není vidět přes volant. To je ale z negativ asi tak všechno. Což je super, protože se jedná vlastně jen o drobnosti. 

K dispozici jsem měl výbavu GT, která je nejvyšší. K ní patří i nejsilnější motor, tedy 1,2 PureTech s výkonem 155 koní a osmistuňovým automatem. Kombinace je to skvěle sladěná a funkční. Motor má dost síly a jakékoliv předjetí, nebo napojení na dálnici, není žádný problém. Spotřeba se ale pořád drží na rozumné úrovni, já měl 6,7 l/100 km. Osobně si ale myslím, že většině majitelů bude stačit slabší verze tohoto motoru, která nabídne 130 koní. Točivý moment má téměř stejný a je k dispozici i s nižšími výbavami, které jsou o dost levnější, než tato vrcholná.

Společným prvkem s modelem 208 je podvozek. Ten je celkem pevný a na okreskách s dobrým povrchem silnice krásně jistý. Jelikož se ale toto auto bude spíše většinu času setkávat s městskými nerovnostmi, možná by mohl být trochu poddajnější. Svůj podíl na tuhosti měla i velká osmnáctipalcová kola, která patří k vrcholné výbavě. S menšími bude situace určitě lepší. 

Co je naprosto silná stránka, tak to jsou pro mě sedadla. Ta přední mají výborné boční vedení, jsou tuhá a dobře drží tělo. Pokud hledáte typickou francouzskou pohodlnost, tak možná budete nespokojeni, pokud ale hledáte jistotu v zatáčkách, jste na správné adrese. Ona 2008 je celkově při svižnější jízdě po okresce lepší, než si možná mnozí myslí. Ona je totiž vážně dobrá. Skvěle zatáčí, dobře se v ní sedí, podvozek je krásně jistý. Takže ano, pokud budete brát 2008 GT jako tu sportovnější volbu, tak je to tak. Pokud ale chcete auto pro přepravu dětí po městě, sáhněte po nižší výbavě. Pak můžete mít navíc k dispozici i Advanced Grip Control, což je funkce, která pomůže na horším povrchu a vrcholné GT ji mít nemůže. 

Pro ten základní účel, tedy přepravu posádky ve složení dva dospělí vpředu a děti vzadu má 2008 ty nejlepší předpoklady. Nabídne jak dostatečně velký kufr, ten má 434 litrů, tak místo na zadních sedačkách, kam si naprosto v pohodě sedne i dospělý vysoký člověk a stále mu dost místa zbývá. Ale prostor vzadu není praktický jen pro dospělé, on je praktický i pro pohodlné umístění dětské sedačky. 

Po delší době jsem měl k dispozici Peugeot bez audiosystému Focal a tak mohu posoudit, zda se za něj vyplatí připlatit. Vyplatí. Neříkám, že základní audio nehraje dobře. Ale není tak dobré, jako Focal a občas narazíte na jeho limity, zvláště, co se týká basové složky hudby. Světla Full LED fungují skvěle – nejen, že výborně svítí, ale automatická výšková regulace funguje úžasně rychle – díky tomu při akceleraci neoslňujete a při brzdění vidíte stále do dálky. 

Pokud by se mě někdo zeptal, zda bych si vybral spíše 208 nebo 2008, řekl bych mu, že 2008. Věci, které dělá dobře 208 dělá dobře i 2008. Ale nabídne navíc prostor a světlou výšku, která je skoro 19 centimetrů. A třeba to nebudu využívat denně. Ale je lepší tyto věci navíc mít a nevyužít, než nemít a potřebovat.