Test Volkswagen T-Cross 1,0 TSI 85 kW 2019: Prostorný a pohodlný! (+VIDEO)

Měl jsem možnost se účastnit prvních českých jízd s novým modelem od Volkswagenu, tedy s modelem T-Cross. Jaké to bylo?

Na začátek musím napsat, že toto není vlastně test. Spíše jen první dojmy. Normálně s autem jezdím týden, v tomto případě to bylo asi půl hodiny. Ale i z tak krátkého času lze získat některé informace.

Model T-Cross je novým nejmenším SUV od Volkswagenu. Je tedy zařazený pod T-Roc a má toho hodně společného s Polem. To ale nemusí být vůbec na škodu.

Vzhledově se hlavně zadní část od současné produkce značky celkem dost odlišuje. Však se sami podívejte na fotky a na video. Zadní světla jsou spojená odrazkou a v noci to prý vypadá super. To jsem nemohl vyzkoušet, ale věřím, že pohled to bude zajímavý. Přední část už je více klasická.

Základní cena je 437 900 Kč za nejnižší výbavu Life s motorem 1,0 TSI o výkonu 95 koní. Pokud si ale připlatíte 20 000 Kč, získáte silnější verzi, která nabízí 115 koní. A ta může být za dalších 30 tisíc i s automatem. No a to je pro současnou chvíli kompletní nabídka. Ale v budoucnu přijde i silnější motorizace 1,5 TSI se 150 koňmi a naftový motor 1,6 TDI s výkonem 95 koní.

Já měl možnost krátce vyzkoušet silnější z litrových tříválců ve výbavě Style. Což je ta vyšší ze dvou možných. A pokud by to někoho zajímalo, tak pohon všech kol v nabídce nebude.

V první řadě mě překvapilo, jak vysoko se sedí. Což je to, co plno lidí od SUV vyžaduje. Při této velikosti auta, tedy zařazení jako nejmeší SUV, jsem to ale nečekal. Sedí se vysoko a máte tak přehled o situaci kolem auta. Další věc, které jsem si všiml hned po rozjezdu, tak to bylo pohodlí. Schválně jsem se vydal na opravdu hrozné silnice a podvozek byl i na sedmnáctipalcových kolech skvělý.

Příjemným překvapením byly i brzdy, které mají hezky plynulý a silný chod.

Jelikož jsem jezdil jen ve městě, nemohl jsem vyzkoušet odhlučnění při vyšších rychlostech. To snad až později v rámci klasického testu. Co ale můžu říci už teď – v nízkých rychlostech je auto parádně tiché. Neslyšíte jak venkovní hluk, tak ani motor.

Motor jsem měl ve spojení s manuální převodovkou, která má sice delší řadicí páku, ale dráhy přesné a chod bez zadrhávání. Bylo poznat, že je T-Cross relativně lehké auto, na dvojku a trojku zrychluje opravdu hodně statečně. Ale jako ostatní věci… mohl jsem to vyzkoušet jen při rychlostech do 60 km/h v rámci obce.

Uvnitř je naprostý dostatek prostoru. Kufr má dno, které můžete posunout do nižší pozice a ještě se pod ním nachází rezerva. Zadní lavice je posuvná, takže cenné litry v kufru jednoduše získáte. Když jsem si sedl sám za sebe se svými 184 centimetry, tak jsem měl před nohama plno místa, až mě to samotného překvapilo. Logicky, pokud jsem sedačku posunul více dopředu, abych zvětšil kufr, situace se zhoršila, stále to ale nebylo nepoužitelné.

Přední sedačky nabízejí příjemné dlouhé sedáky a působí pohodlně, otázka ale je, co na ně řeknou záda po pár stovkách kilometrů. To je vždy nejlepší test a k tomu jsem neměl příležitost. Velice praktická je možnost sklopení opěradla spolujezdce. Můžete tak převážet předměty až 2,3 metru dlouhé.

Použité plasty jsou z tvrdého kraje. Ale víte co? Dokud nevržou, tak je to mně osobně úplně jedno. Někdo si na tom zakládá a auto s tvrdými plasty by nekoupil. Ten v T-Crossu spokojený tedy nebude.

Testované auto bylo spíše takové usedlé a šedé. Pokud chcete, můžete se ale pořádně odvázat! Taková oranžová přístrojovka, jakou můžete vidět na fotkách, vypadá podle mě hodně dobře. A já bych se nebál T-Cross nakonfigurovat tak, aby byl barevný a veselý. Třeba zářivě oranžový. I takové možnosti jsou.

Co se týká bezpečnosti, tak ve výbavě můžete mít, případně rovnou od základu máte, téměř vše. V každé výbavě dostanete eCall, jelikož je T-Cross úplně nový model, tak ho mít musí. A ten se může hodit. Takže takové věci, jako hlídání mrtvého úhlu, adaptivní tempomat, nouzové zastavení před překážkou… jsou samozřejmostí.

Volkswagen T-Cross je prostě vhodný pro každou příležitost. Pohodlný, prostorný. Ale zároveň ne přehnaně veliký. Může na sebe vzít podobu šedé myšky, nebo opravdu zářivého a nepřehlédnutelného auta. To je jen na vás a na vámi zvolené konfiguraci.

Foto: já a Volkswagen