Test Audi Q3 35 TDI 2019: Větší, hezčí a lepší! (+VIDEO)

Audi Q3 předchozí generace nebylo vůbec špatné auto. Ale nové Audi Q3? To je ještě podstatně lepší auto!

Hned na první pohled mě testovaný kousek opravdu hodně zaujal. Díky své parádní barvě. Jasně, nemusí se líbit každému, ale já mám prostě výrazné barvy rád. V německé šedi, která našim silnicím vládne, je to skvělé osvěžení. Oranžová vypadá také skvěle. Na druhou stranu, Audi Q3 by vypadalo výborně i třeba v nějaké tmavě šedé barvě. Ono je to totiž hezké auto.

Některým lidem se předchozí generace nelíbila. To já říct nemůžu, měl jsem rád i ji. Ale ta nová… to je vážně moc hezké auto. Zvláště ve výbavě S line s celkem velkými koly. Neříkám, že se za autem otáčely celé autobusové zastávky, někdo ale vždy. A ne snad kvůli tomu, že bych kolem proletěl se svištěním pneumatik a práskáním z výfuku. Ale protože je na první pohled vidět, že se jedná o nové auto. Což je super, občas se setkáme s facelifty, u kterých je potřeba seznam změn od výrobce, aby se dalo poznat, co je jinak.

Nová generace hodně prakticky narostla. Kufr je opravdu naprosto dostatečně velký. Většinu času jsem jezdil na „nejmenší nastavení“, tedy dno kufru ve vyšší apoloze a zadní sedačky posunuté dozadu. Pokud bych dal dno níže (mimochodem je pod ním rezerva, což je příjemné) a sedačky posunul, zavazadelník získá opravdu plno dalších litrů navíc.

Právě zadní posuvné sedačky jsou hodně zajímavé. Mají i sklopná opěradla a hlavně – jsou opravdu pohodlné. Tak pohodlná zadní sedadla jsem dlouho nezažil. Pokud jsem si sedl sám za sebe, tak jsem se i se svými 184 centimetry vešel tak, že jsem si téměř mohl dát nohu přes nohu. Jistě, pokud jsem zadní sedačku posunul více dopředu, místa jsem tolik neměl, pořád ho však byl dostatek a kufr podstatně narostl.

Vzadu je k dispozici vše, co je potřeba, od celkem velkého množství odkládacích schránek, po loketní opěrku, až po nabíjecí USB konektory, které rozhodně vaši potomci ocení. A nebo i vy, když jedete někam dál a potřebujete třeba nabít nějakou kameru, jako třeba já.

Bylo by smutné, kdyby přední sedačky byly horší, než ty zadní. Ale buďte v klidu. Nejsou. Rozhodně ne. Sedačku jsem si mohl nastavit ve všech směrech, takže jsem se uvelebil hned. Volant jsem si nastavil do ideální polohy a byl jsem nadšený z toho, jak se skvěle drží. Má skvělou tloušťku a opravdu super perforovanou kůži. Je tak příjemný, že snad i zarytého odpůrce správného držení volantu přesvědčí.

A přední část auta je ten důvod, proč jsem se na cestování tak těšil. Protože se mi tam líbilo. Vše je sice moderní, ale ne na úkor ergonomie. Rádio má sice jen velký displej, ale zároveň stále kolečko na ovládání hlasitosti. Klimatizace se ovládá klasicky mechanicky. Když už ale něco potřebujete nastavit na velkém displeji, tak je to krásně rychlé a přehledné. Moc se mi líbí použitá grafika a integrace SIM karty s LTE, takže je auto stále on-line. Díky tomu si můžete zobrazit satelitní mapy nebo třeba počasí.

Když jsem u mapy… budíky byly řešené velkým displejem, který se u Audi jmenuje virtual cockpit. A já ho mám fakt rád. Vypadá dobře, nastavit grafiku si můžete naprosto jak chcete a prostě funguje. Navíc díky silnějšímu hardwaru je možné zobrazit mapu jak na tomto displeji, tak na středovém displeji navigace, to například Polo neumožňuje. Je tedy pravda, že pokud jsem si dal přes celý displej leteckou mapu a budíky jen malé dole, musel jsem očima lítat hodně nahoru a dolů – zde by pomohl head-up displej. Ale ani tak to nebylo nic hrozného.

A samotná konektivita – nejen, že se můžete kochat leteckými mapami, navíc se vám v nich zobrazí aktuální doprava. K dispozici máte také třeba ceny paliva a volná parkovací místa na P+R parkovištích. A nebo takový parádní detail – internetová rádia. Možná si řeknete, že to je věc, kterou nevyužijete. Ale ono je to nesmírně praktické, pokud jedete z Moravy do Čech a máte svojí oblíbenou stanici, můžete si ji „naladit“ on-line a poslouchat všude. Nejen po republice, ale po celém světě.

Překvapila mě přítomnost konektoru USB-C, ale naštěstí Audi není myšlenkami tak moc napřed a i klasické USB zůstalo. Podpora Apple CarPlay a Android Auto je samozřejmostí.

A jak to hraje? No výborně! I když audio nebylo žádné příplatkové, hrálo super. Upřímně… nesetkal jsem se zatím s Audi, kde by audio hrálo špatně. Že by to bylo kvůli tomu slovu AUDIo? Když už píšu o audiu, rovnou se pustím do světel – Audi umí skvělá adaptivní světla. Ta jsem ale k dispozici neměl. I ta „hloupější“, kde se automaticky spouští dálková, svítí ale parádně. Stejně bych si ale za Matrix LED připlatil. Podle mě to za to stojí.

Motor nesl označení 35 TDI. Je to nové značení, ve kterém se já osobně ještě moc neorientuji. Ale číslo by prý mělo naznačovat točivý moment, což v tomto případě vlastně sedí – pod kapotou byl dvoulitrový naftový motor o výkonu 150 koní a 340 Nm. Ten může být ve spojení s automatickou i manuální převodovkou. Pokud však zvolíte automat, přicházíte o možnost pohonu všech kol. A přesně takovou kombinaci jsem měl k dispozici.

Motor mě překvapil svou ochotou k akceleraci. S tímto motorem jsem toho už najel celkem hodně v různých autech a trochu jsem se ho tedy v tomto případě bál. Větší auto a slabší motor… to není záruka dynamiky. Ale pletl jsem se, Q3 s ním zrychluje naprosto dostatečně. I pár předjížděcích manévrů jsem absolvoval naprosto bez problému. Při dálničních 130 km/h točí pohodových 2000 otáček na sedmý stupeň.

Co mě trošku nemile překvapilo, tak to byla hlučnost motoru. Nejedná se o nic extrémního, jen jsem si ho v podání Audi možná představoval ještě o trochu tišší. Já mám ale zvuk naftového motoru celkem rád, tak mě při akceleraci nijak neobtěžoval a jindy slyšet pořádně není.

Vzhledem k teplotám kolem dvaceti stupňů a zimním pneumatikám jsem neočekával nějakou zázračnou spotřebu. Ta nakonec byla 6,3 l/100 km, což mi nepřišlo nijak hrozné. Na to, jak jsem s autem svižně jezdil, to bylo vlastně docela pozitivní.

Tato motorizace je ale ta základní, zvolit můžete i silnější diesel se 190 koňmi a nebo benzínové motory od 150 do koní.

Takže jak na mě zapůsobilo nové Audi Q3? Velice pozitivně! Bavilo mě s ním jezdit a líbilo se mi. A to je pro mě prostě důležité. Pokud je auto takové, že si rád zajedu na oběd přes půl republiky, jen abych se projel, tak je to dobré auto. A to se mi přesně stalo.