Audi e-tron: První dojmy po krátkém svezení (+VIDEO)

Dnes jsem byl na prezentaci Audi e-tron a podělím se s vámi o pár mých prvních dojmů. Bude to krátké, protože klasický test teprve přijde.

První věc, která mi na tomto autě přijde sympatická, je ta, že je to prostě Audi. Možná to zní podivně, ale myslím to takhle – Audi mohlo vytvořit nějaké auto, které by vypadalo jako z jiné dimenze. Aby ukázalo, že je elektro. Ale ne. Oni raději vyrobili auto, které si lidé budou kupovat. Protože je to Audi. Vypadá jako Audi a hlavně tak funguje.

Pokud někdo řídil Audi a usedne dovnitř, bude jako doma. Nic převratného se zde nekoná. Parádně kvalitní materiály, hodně displejů a vše na svém místě. Ale i pokud do e-tronu přesednete z jiného auta, vše intuitivně najdete.

Někdo by se možná obával nastavování klimatizace přes displej – za sebe mohu říct, že jsem s tím neměl absolutně problém. Já totiž teplotu v autě často nenastavuji, takže jsem si naklikal 22 a bylo to hotové. Naopak mi přišlo super využití spodního displeje na rychlé zadání cíle do navigace – prostě jen zmáčknout virtuální tlačítko a je to.

Displeje mají haptickou odezvu, takže máte opravdu pocit, že mačkáte tlačíko. Na displeji je třeba i vypínač výstražných blinkrů, který je ale velký a dobře umístěný. Ano, je pravda, že ho po hmatu nenajdete, jak často to ale potřebujete?

Hodně zvědavý jsem byl na novinku, tedy na kamery místo zrcátek. Musím přiznat, že to chce na zvyknutí asi delší dobu, než mou půlhodinu. To pravé bylo bez problému, prostě jsem se podíval a tam někde, kde bývá zrcátko, byl displej a ukazoval, co je za autem. Ale to levé bylo složitější, stále jsem koukal ven na kameru, která logicky nic neukazovala. Pokud by to pro vás byl ale nepřekonatelný problém, tak můžete být v klidu – v základu jsou klasická zrcátka. Kamery však zlepší aerodynamiku a tak o něco zvýší dojezd.

Udávaný dojezd je lehce přes 400 kilometrů, takový ten úplně reálný by měl být 350 kilometrů. To nemohu potvrdit, ale až budu mít auto půjčené na klasický test, tak to moc rád zjistím.

Výkonu má auto naprostý dostatek, při využití funkce boost, která je však jen krátkodobá, poskytuje 300 kW. Ale ani bez této funkce to není žádný lenoch, protože i tak je výkon hodně slušných 265 kW. Jasně, není to žádné malé a lehké auto, co jsem s ním ale chvíli jezdil, tak jsem neměl absolutně pocit, že bych potřeboval více výkonu.

Prostornost mě až překvapila. Na místě řidiče jsem dost místa očekával, ale za řidičem to byl skoro šok. Když jsem si sedl sám za sebe se svými 184 centimetry, tak jsem si mohl téměř dát nohu přes nohu. Paráda. A kufr? Ten je díky umístěním baterií pod podlahou celého auta opravdu velkorysý, má 660 litrů.

Audi e-tron je prémiové a kvalitní auto. Je to prostě Audi. Má tak i svou cenu. Na druhou stranu… vzhledem k výbavě a technologii mi nepřijde nijak extrémní. Základní cena je necelých 2,1 milionu a to rozhodně není žádné holátko.

Už se moc těším na klasický test. Protože z prvních kilometrů mám opravdu hodně pozitivní pocity. Tak snad to tak bude i při delším soužití.

Close