Nissan GT-R 50th Anniversary Editon v Čechách! (+VIDEO)

Do naší republiky dorazil opravdový unikát. Nissan GT-R ve speciální edici k 50 letům výročí modelu. A vypadá parádně!

Tato edice je opravdu hodně omezená, pro Evropu je určeno jen 50 kusů. A v Čechách jich je… no, jeden. Tento. V Autobond Group, což je nejúspěšnější dealer Nissanu u nás a hlavně jediný autorizovaný dealer vozů GT-R.

Nissanu GT-R můžete vyčítat zastaralost, protože už dlouho vypadá vlastně stejně. Ale je potřeba si položit otázku – vadí to něčemu? Nebo takhle přesně má Nissan GT-R vypadat a je to tak správně? A hlavně, u tohoto auta platí, že to není jen o vzhledu.

Údaje tohoto auta jsou dechberoucí – pod kapotou spokojeně funguje ručně stavěný vidlicový šestiválec, který má dvě turba a 570 koní a 640 Nm. Objem motoru je 3,8 litru a zrychlení z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 2,7 sekundy. Za to vděčí i pohonu všech kol, protože díky tomu se veškerý výkon dostane na silnici. Maximální rychlost je 315 km/h.

Existuje ještě výkonnější varianta, Nismo, ta nabízí rovných 600 koní. Ale její cena je výrazně vyšší, než například této speciální edice.

Když jsem u té ceny, kolik tedy tohle auto stojí? Je to celkem příjemných 2 994 500 Kč. Když vezmete v úvahu, že základní cena modelu GT-R je 2 687 000 a toto je opravdu hodně omezená edice, jedná se o výbornou cenu.

A co v této edici Nissan nabízí? Na první pohled viditelnou exkluzivní modrou barvu Bayside, pak samozřejmě polepy – bílé pruhy na kapotě, střeše a kufru, polep na boku vozu a odznáček na zádi. Modře lakovaná kola vypadají podle mě výborně a k autu se perfektně hodí.

Pokud by vás zajímaly takové detaily, jako jaké palivo je potřeba tankovat a kolik ho takové auto spotřebuje, tak tady to je: doporučené palivo je s oktanovým číslem 100 (ne 98, ale opravdu 100) a kombinovaná spotřeba činí 14 l/100 km.

Každý Nissan GT-R budí pozornost. A dlouho bude. Ale v této edici ještě o něco více. A hlavně může mít majitel pocit, že má auto, které nejspíš nikde nepotká. Vzhledem k ceně, která není o moc vyšší, než u „obyčejného“ GT-R, je to podle mě super koupě. Tak kdo si pro ten jeden jediný kousek zajde?

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.