Nový čistě elektrický Fiat 500 získal 5 hvězdiček v Green NCAP

Nový Fiat 500, který je první výhradně elektrický model značky, byl v testech Green NCAP ohodnocen 5 hvězdičkami. Ve všech testech získala nová 500 nejvyšší hodnocení.

Toto auto se stalo legendou již od své první generace. Vždy patřilo primárně do města a tak dává naprostý smysl, že se automobilka rozhodla novou generaci uvést jen jak elektromobil. A hlavně jako bezpečný elektromobil! Letos je to dokonce první vůz, který ve všech testech dosáhl nejlepších známek. Navíc se může pochlubit i indexem energetické účinnosti 10/10.

Nová 500, která byla navržena, zkonstruována a vyrobena v Turíně, je prvním modelem v historii značky Fiat, který byl od počátku konstruovaný jako plně elektrický a ze 100 % je vyrobený v Itálii. Je měřítkem ve smyslu dojezdu i rychlosti nabíjení. Se 42 kWh lithium-iontovou baterií zvládne v cyklu WLTP ujet až 320 kilometrů. Ve městě dokonce až 460 kilometrů.

S rychlonabíječkou o výkonu 85 kW jej lze na 50 km jízdy nabít za pouhých 5 minut. Na 80 % kapacity pak stačí 35 minut nabíjení. V testech Green NCAP byla použitá 500 s elektromotorem o výkonu 87 kW (118 k), která dosahuje nejvyšší rychlosti 150 km/h (elektronicky omezena) a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 9,0 s.

Zdroj a foto: Fiat

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.