Prázdná pneumatika při odjezdu z parkoviště nemusí být náhoda

Odjíždíte z parkoviště a najednou zjistíte, že máte prázdnou pneumatiku. Možná jste právě v hledáčku zlodějů, pozor na to!

Možná jste o tom už slyšeli, možná ne. Zrovna nedávno se to ale stalo mému známému a tak jsem si řekl, že by bylo dobré o tom napsat, protože on vůbec nevěděl, co se děje. 

Parkoval u velkého obchodu v Praze. Když přišel k autu, ničeho si nevšiml, uložil nákup, odložil si tašku na sedadlo spolujezdce a vyjel. Po pár metrech zjistil, že má píchlou pneumatiku. Což při příjezdu neměl, toho by si samozřejmě všiml on i auto. Navíc, když teď byla úplně prázdná. Udělal tedy to, co bylo naprosto logické a nepřemýšlel nad tím – zastavil a šel vyměnit kolo za rezervu. 

To se povedlo, poškozená pneumatika byla levá zadní. Když sundal kolo, hned viděl, co může za únik vzduchu. A začal tušit, že to byl úmysl, protože se jednalo o trubičku do špičky, aby vzduch ušel co nejrychleji. Napadlo ho, že to byli asi nějací aktivisté, protože má SUV a teď se o tom mluvilo. No, domluvil si v servisu opravu pneumatiky a jel na rezervě dál. 

Až po nějaké době zjistil, že nemá tašku, kterou si odložil na sedačku spolujezdce. Prostě ho okradli. Nejdříve nastražili ten předmět před pneumatiku, aby co nejrychleji po ujetí ušel vzduch, sledovali ho a čekali, až se pustí do práce. Člověk je celý zaměstnaný výměnou kola, že si nevšimne, že mu na druhé straně auta někdo otevřel dveře, vzal tašku a zase zmizel. 

Takže si na to dávejte pozor. Pokud odjíždíte z parkoviště u nákupního centra, nebo prostě asi jakéhokoliv a najednou zjistíte, že máte prázdnou pneumatiku, ačkoliv víte, že to tak při příjezdu nebylo… mějte se na pozoru. Jaký je správný postup? Já bych udělal to, že bych po zjištění zavolal policii. Šance, že pachatelé jsou někde poblíž a jen čekají, až začnete měnit kolo, je dost veliká. A mohlo by se tak podařit je chytit. Pokud už se pustíte do výměny, mějte věci u sebe a zamkněte auto. Pak vás to bude stát jen opravu pneumatiky, která naštěstí byla celkem bez problému.

Zdroj foto: PxHere

Tomáš Devera

Na Roadblogu jsem autorem veškerých textů, fotek i videí, pokud není uvedeno jinak.