Test Kia e-Niro 2019: Tak takhle by to šlo! (+VIDEO)

Elektromobily mohou být malé do města za co nejnižší cenu. Nebo velké a luxusní. Někde mezi nimi stojí Kia e-Niro. A podle mě je to jedno z nejlepších elektrických aut. Nebo úplně nejlepší?

Pokud to budu brát tak, že hodnotím jen v rámci těch, se kterými jsem měl zatím možnost jet, tak je e-Niro na hodně vysoké příčce. Protože se mi líbí, jak vlastně vše dělá dobře. Co od elektromobilu a auta celkově potřebujete?

Dojezd – ten vám e-Niro nabídne přes 400 kilometrů bez jakéhokoliv snažení. Ve městě dokonce přes 600 kilometrů. To já nemohu potvrdit, nejezdil jsem čistě ve městě, ale proč by ne, auto se tam pohybuje nižší rychlostí a využívá hodně rekuperace a to je pro elektromobil ideální stav.

Výkon – 204 koní a 395 Nm na které nijak nečekáte. Šlápnete na plyn a doslova vystřelíte vpřed. Na mokru a zimních pneumatikách vás sice bude trochu brzdit protiprokluzový systém, ale na nedostatek výkonu si stěžovat nemůže asi nikdo. Tady neplatí to, že je elektromobil dobrý na zrychlení z 0 do 50 km/h. Tohle e-Niro zdolá stovku za 7,8 sekundy a ani zrychlení na dálnici není žádný problém.

Prostor – podle mě je to velká výhoda e-Nira, protože nabízí plno prostoru jak pro posádku, tak pro náklad. Zavazadelník má totiž základní objem 451 litrů a po sklopení zadních opěradel 1405 litrů. Vzadu si za sebe se svými 184 centimetry sednu s naprostým dostatkem prostoru ve všech směrech.

Cena – dobrá, pokud budeme brát ceny napříč všemi auty, e-Niro na tom není nijak zázračně. Ale pokud napříč elektromobily, tak je to už jiná situace. Můžete zvolit buď slabší verzi, která nabídne 100 kW a menší baterii (39,2 kWh), za 1 149 980 Kč, nebo výkonnější se 150 kW a 64 kWh baterií za 1 249 980 Kč. Myslím, že se slabší varianta nevyplatí, výkon a dojezd za ty peníze navíc stojí. No a pokud je pro vás taková částka vysoká, ale auto se vám líbí, máte na výběr ještě hybridní a plug-in hybridní verzi. Takže si vyberete.

Při koupi si navíc nemusíte dělat hlavu s výbavou, v základu máte vše, kromě metalízy. A jelikož je to Kia, tak i sedmiletou záruku. Nejen na baterie, ale na celé auto.

Audiosystém JBL hraje výtečně, výšky byly trochu ukřičené a tak jsem je musel snížit, ale jinak je to opravdu povedené audio. V tak tichém autě je to dobře, protože si ho můžete naprosto vychutnat. Full LED světla svítí obstojně a automatika funguje rychle.

Hodně příjemná věc je automatická rekuperace. Ta trochu nahrazuje adaptivní tempomat, který ve výbavě také najdete. Stejně jako držení v jízdním pruhu a plno dalších věcí. Ale ta rekuperace – na základě dat o autě před vámi zvládá nastavovat míru rekuperace, aby se přizpůsobila rychlosti brzdění auta před vámi. Je to úžasně pohodlné a za celou dobu jsem nemusel použít pádla, kterými se jinak míra rekuperace nastavuje. Tento systém pracuje i s navigací, takže dokáže fungovat i dle profilu tratě.

Zajímavá funkce, kterou jsem ale nikdy nevyužil, je zastavení auta čistě rekuperací při podržení levého pádla. Já však používal celou dobu jen automatický režim a ten mi naprosto vyhovoval.

Zajímavé řešení je u klimatizace, kde je možné aktivovat režim jen pro řidiče. Jelikož topení v autě je velký žrout energie, tak se v tomto režimu klimatizace stará jen o teplotní pohodu řidiče. To ušetří určitě nějaké kilometry.

Já se s dojezdem nikdy nedostal pod 200 kilometrů. Protože jsem se držel poučky, že když elektromobil stojí, měl by se nabíjet. Takže když jsem jel na nákup – dal jsem ho nabít. Když jsem jel na kafe – dal jsem ho nabít. Takže jsem měl vlastně neustále nabito. Vzhledem k dojezdu to ale není tak nutné, pokud budete jezdit jen po městě a dostanete se hodně přes 500 kilometrů, můžete nabít třeba jen jednou za týden při velkém nákupu.

Nabíjení je celkem rychlé, ale udávané hodnoty 42 minut pro nabití z 20 do 80 % jsou při využití 100 kW nabíječky, která je u nás zatím myslím jen jedna. Já nabíjel z 50 kW, které jsou téměř všude a nepřipadalo mi to nějak pomalé. Vždy jsem přijel třeba s 60 procenty a odjížděl s 85. Pokud si domů pořídíte wallbox, budete nabíjet z 0 na 100 % za 7 hodin. No a pokud nebudete mít jinou možnost a budete muset využít klasickou zásuvku na 230V, zabere to 29 hodin.

Takže co říci závěrem? Kia e-Niro mi udělala opravdu radost. Dobře a pohodlně se mi s ní jezdilo, dojezd mi přišel naprosto dostatečný, dobíjení rychlé, cena dejme tomu adekvátní. Celou dobu mě bavil ten výkon a bezprostřední reakce na akcelerátor. Za mě se jedná o jedno z nejlepších elektrických aut na trhu.