Test Renault Clio 2019: Nový král třídy? (+VIDEO)

Nebudu chodit kolem horké kaše, jedná se stejně jen o rychlé první dojmy – nový Renault Clio je vážně dobrý. A v čem konkrétně?

Pro mě osobně v interiéru. Ten doznal úžasné změny a je radost na něj koukat. Neříkám, že interiér čtvrté generace byl nekvalitní, jen už byl prostě zastaralý. To ten nový… to je prostě radost. A nejen na něj koukat, ale klidně si i sáhnout, plasty jsou měkčené a volant je opravdu moc příjemný do rukou.

Velký displej uprostřed (můžete mít v nižší výbavě i menší, který není tak vysoký) může někomu připomínat vozy Tesla, podle mě ale vypadá dobře a hlavně je dobře na očích. Nové Clio využívá moderní technologie a navigace nijak nezaostává – dokáže například zobrazit ceny paliv na čerpacích stanicích (a dokonce barevně odlišené podle toho, kde je výhodné tankovat), nebo třeba počítat s dopravní situací a přizpůsobovat trasu.

To funguje skvěle. Sám jsem měl možnost to vyzkoušet. Jel jsem po D5 a navigace hlásila, že bych měl sjet. Jenže jsem měl vypnutý zvuk a tak jsem si toho nevšiml. Jel jsem prostě po paměti. No a tak jsem si pak pár desítek minut postál v koloně. Takže to, že je navigace chytrá, ještě není to hlavní. Musíte ji také poslechnout.

Kufr má objem 391 litrů, což je na malé auto super hodnota. Na zadní sedačky jsem se vešel sám za sebe celkem pohodlně, ve všech směrech jsem měl prostor, jen díky poloze nohou jsem je neměl dostatečně podepřené. I tak ale není problém ve čtyřech dospělých cestovat na přiměřeně delší vzdálenost.

Bezpečnost je u nového Clia důležitá a tak už v základu dostanete například všechny airbagy. A nebo Full LED světla, což je u auta, jehož cena startuje na 259 tisících, opravdu hodně příjemné. A i zadní světla jsou LED.

Vzhledově se Clio hodně přiblížilo většímu Megane. Ale je to špatně? Podle mě ne, líbí se mi totiž obě auta. Možná je nerozlišíte na první pohled, ale je to vlastně důležité?

Co se týká motorizací, tak k dispozici bude základní benzínový motor bez turba SCe 65, který má 65 koní, dále pak TCe 100 a TCe 130 – jeden motor je benzínový litr, druhý je jednatrojka. A naftovou variantu zastoupí dCi 115, tedy naftová jednapětka, která je už lety vyzkoušená a opravdu úsporná.

Clio v předchozí generaci s motorem 0,9 TCe jelo dobře. Mně se s ním jezdilo vážně dobře. Ale spotřeba byla trošku vyšší. Chvílemi působil spíše jako průtokový ohřívač. Teď jsme jeli ve dvou a celkem svižně s novým litrovým TCe 100 a spotřebu jsme měli 6,1 l/100 km. U téměř nového auta. To mi přijde super.

No a co mě tedy překvapilo ještě více, tak to byla spotřeba silnějšího TCe 130 – uznávám, že měl najeto nějakých 200 kilometrů a tak jsem ho maximálně šetřil, ale i tak mě spotřeba 5,3 l/100 km hodně překvapila. Na 130 koní a automatickou převodovku (časem bude i manuál) mi to přijde jako super hodnota.

Takže první dojmy z nového Clia? Líbí se mi exteriér, jsem nadšený z interiéru, motory jsou krok správným směrem, ceny jsou příznivé, prostornost dostatečná… že by tu byl král této třídy? No, raději počkám na klasický týdenní test. Ale zatím mám jen velice pozitivní dojmy!

Close